AKTUALNOŚCI

2023_Film „Błogosławiona”

18 marca 2023

.

2023.08.11 Projekcja – Częstochowa

🎥11 sierpnia 2023 roku odbyła się projekcja filmu “Błogosławiona” na zakończenie Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Nauczycieli Warsztaty w Drodze na Jasną Górę. “Warsztaty” jako pierwsze obrały sobie bł. Natalię na swoją patronkę i jako pierwsze po premierze obejrzały film “Błogosławiona”. Pokazany on został jako zwieńczenie pielgrzymkowego poznawania postaci i jej duchowości. Emisja spotkała się z dużym entuzjazmem warsztatowiczów, którzy z wdzięcznością i wzruszeniem wyrażali się o wydarzeniu. Oprócz głębi treści przekazu docenione zostały wysokie walory estetyczne filmu.

2023.06.10 Premiera – Poznań

 🎥10 czerwca 2023 roku odbyła się premiera filmu “Błogosławiona”, który przedstawia historię o Natalii Tułasiewicz – jednej z dwóch świeckich kobiet spośród 108. Męczenników Polskich w czasie II Wojny Światowej. Dziękujemy gościom za przybycie i wspólne dzielenie się przeżywanymi emocjami. Mieliśmy możliwość przenieść się wspólnie w czasie, aby odkryć tajemnice jej drogi – od skromnego dzieciństwa po spektakularne czyny, które przyniosły inspirację i pocieszenie tysiącom ludzi. Ekranizacja przeniosła nas w niezapomnianą podróż przez życie i duchowość polskiej błogosławionej Natalii. To opowieść o niezwykłej postaci, która stała się ikoną nadziei, bohaterstwa i odwagi.
Reżyseria – Wanda Różycka-Zborowska
Producent wykonawczy – Janusz Tatarkiewicz
Producent – Fundacja Rozwoju Miasta Poznania
#PremieraFilmu #Błogosławiona
#NataliaTułasiewicz #Duchowość

Z planu filmowego BŁOGOSŁAWIONEJ
Projekt: Natalia Tułasiewicz- Wala

WYSTAWA

Promocję filmu sfinansowano:

#poznanwspiera

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

2023.06.10

Prezentujemy zapis rozmowy z Wandą Różycką-Zborowską – reżyserem filmu “Błogosławiona”, Natalią Wala-Tułasiewicz – przedstawicielem z rodziny błogosławionej Natalii Tułasiewicz oraz Tadeuszem Kieliszewskim – wiceprezesem Fundacja Rozwoju Miasta Poznania. Rozmowa przeprowadzona w Radio Emaus przed premierą filmu, prowadzi redaktor Maciej Gładysz. Zdjęcia pochodzą z wystawy, z planu filmowego “Błogosławiona”. Projekt wystawy – Natalia Tułasiewicz-Wala.

2023.05.19

Film dokumentalny, fabularyzowany “Błogosławiona”, w reżyserii Wandy Różyckiej – Zborowskiej. Film opowiada o Natalii Tułasiewicz, którą Ojciec Święty Jan Paweł II podczas Mszy św. odprawionej na Placu J. Piłsudzkiego w Warszawie 13 czerwca 1999 roku zaliczył w poczet błogosławionych Kościoła Katolickiego. Była jedną z dwóch świeckich kobiet w gronie 108 Męczenników Polskich II Wojny Światowej. Producent filmu – Fundacja Rozwoju Miasta Poznania Producent wykonawczy – Janusz Tatarkiewicz Rok produkcji 2023 Film powstał przy wsparciu i we współpracy z: Ministerstwem Edukacji i Nauki, Fundacją Zakłady Kórnickie, Instytutem Pamięci Narodowej w Poznaniu, Miastem Poznań, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Archidiecezją Poznańską, Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Parowozownią Wolsztyn

ZWIASTUN FILMU (WYSOKA JAKOŚĆ)

Producentem filmu jest Fundacja Rozwoju Miasta Poznania
Producentem wykonawczym: Janusz Tatarkiewicz
Reżyserem: Wanda Zborowska – Różycka
Partner premiery: Fundacja In_Spire 
Film powstaje przy wsparciu i we współpracy z:
Ministerstwem Edukacji i Nauki, Fundacją Zakłady Kórnickie, Instytutem Pamięci Narodowej w Poznaniu, Miastem Poznań, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Archidiecezją Poznańską, Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Parowozownią Wolsztyn.

Planowany termin premiery 10 czerwca 2023